Coworking

Coworking to zupełnie nowy trend na rynku, który całkowicie zmienia dotychczasowy wzorzec pracy, skierowany jest przede wszystkim do osób wykonujących wolne zawody (tzw. freelancerzy), a także do informatyków, architektów, twórców, designerów. W szczególności coworking jest korzystną opcją dla osób, które potrzebują wynająć profesjonalne stanowisko pracy jedynie na określone godziny, dni lub miesiące w celu zrealizowania krótkoterminowego zlecenia, czy też wykonania określonego projektu. Co ciekawe również coraz więcej studentów wybiera tego typu rozwiązanie, aby móc w spokoju przygotować różnego rodzaju prace i projekty na zajęcia, bowiem w większości mieszkaniach studenckich raczej trudno o komfortowe warunki do nauki oraz pracy.

Na czym właściwie polega coworking?

Coworking to niezwykle korzystna możliwość pracy indywidualnych przedsiębiorców w jednym miejscu. Zazwyczaj nierozsądne jest, a na pewno mało opłacalne wynajęcie całego biura oraz wydawanie pieniędzy na jego wyposażenie, a więc zakupienie odpowiedniego sprzętu (komputer, skaner, kserokopiarka, fax) w przypadku jednej osoby, czyli właściciela firmy. O wiele taniej jest zdecydować się na wynajęcie jednego stanowiska w naszym biurze na określone godziny.

Coworking to nie tylko doskonały sposób na bardziej efektywną pracę (zwykle w domu nie do końca możemy się skupić, gdyż wszystko nasz rozprasza), ale przede wszystkim to możliwość zyskania nowych kontaktów biznesowych.

Coworking – sprawdź co możesz zyskać

- poznasz nowych ludzi, poszerzając tym samym sieć kontaktów biznesowych,

- zyskujesz przyjazne, w pełni komfortowe i wyposażone miejsce do pracy,

- dzięki wzajemnej wymianie doświadczeń i opinii pomiędzy pozostałymi przedsiębiorcami zyskasz zupełnie nowe pomysły oraz zlecenia,

- w końcu będziesz mógł oddzielić życie prywatne od zawodowego,

- zyskasz spore oszczędności w porównaniu do samodzielnego wynajęcia oraz wyposażenia własnego biura,

- będziesz pracować w doskonałej lokalizacji.